ADRA BRNO

ADRA BRNO

Ve dvou se to lépe táhne…
To, co nás Svatební víkend na Špilberku a ADRA Brno spojuje, je motto: Ve dvou se to lépe táhne. Svatební víkend na Špilberku je k naplnění tohoto sloganu velkou inspirací a my coby ADRA Brno dáváme vzniknout také dvojici dvou lidí. Dvojici, která je naprosto odlišná, dělí ji často generace, odlišné životní zkušenosti, ale naplno prožívají význam slova spolu. 
Dobrovolnické centrum ADRA Brno propojuje ty, kteří chtějí pomoci, s těmi, kteří pomoc potřebují. To, co trápí západní společnost, je samota a pocit osamělosti.
Vysíláme více jak 100 dobrovolníků k těm, kteří se cítí sami a to je především generace seniorů a také zdravotně postižení. Dobrovolník každý týden daruje hodinu až dvě svého volného času pro to, aby druhému člověku bylo dobře a prožíval pocit důležitosti, smysluplnosti a lidské blízkosti. Daruje kus sám sebe, aby druhému bylo lépe.
Svatební víkend na Špilberku inspiruje k velkému dni mladého páru. My s našimi seniory často slavíme zlatou či diamantovou svatbu. Přejeme všem novomanželům krásné společné roky, v radosti a umět společně projít i těžkosti, být si pomocí a oporou. Ve dvou se to totiž lépe táhne:).
Velice děkujeme všem, kteří chtějí podpořit činnost dobrovolníků v Brně a okolí s ADRA Brno.   Díky vám, kterým záleží na tom, aby druhému bylo lépe. Vážíme si toho, že vám společnosti není lhostejná.
I vy s námi naplňujete motto propojení Svatebního víkendu na Špilberku a ADRA Brno: Ve dvou se to lépe táhne.